30.08.2022

Розрахунок плитки, Укладання плитки

 
 

КЛУБ КЕРАМІКИ надає послуги по розрахунку, розкладці плитки, і 3D візуалізації ВАШОГО проекту.

Розкладка плитки - це повноцінне 3D зображення, дизайн стін і підлоги інтер'єру, з описом у розмірах, назвами використовуваної плитки, сантехніки з урахуванням правил ергономіки. Наші дизайнери допоможуть створити якісний дизайн-проект Вашої ванної кімнати, використовуючи багаторічний досвід роботи з керамічною плиткою і керамогранітом.

При оформленні замовлення на керамічну плитку і сантехніку 3D дизайн надається безкоштовно в нашому салоні.

            Перед тим як перейти безпосередньо до укладання керамічної плитки, ми поговоримо про розрахунок плитки для конкретного приміщення або площі. Цей етап, в укладанні плитки, є досить важливим, якщо не сказати, що найважливішим. Правильний розрахунок плитки необхідний не тільки для того, що-б знати кількість необхідного матеріалу, але від цього буде залежати як виглядатиме ваше приміщення. Так як керамічна плитка має правильну геометричну форму і чітко виражені шви, варто підходити до розрахунку плитки дуже ретельно.

  
Припустимо при наклейці шпалер не так важливо (хоча при підгонці малюнка це теж має значення) на якому місці шпальти закінчиться стінка або як шпалери підходять до підлоги і стелі, за правильної підготовки, наклейці і прирізки стики будуть зовсім непомітними, з плиткою все зовсім поіншому . Якщо почати укладання плитки, не прорахувавши всю стіну, то результат може виявитися настільки поганий, що положення не врятує ні якісна укладання, ні гарна і дорога плитка. І в той-же час, якщо все правильно розрахувати, навіть при простенькій облицювання плиткою можна отримати дуже акуратно приміщення. І тим більше до розрахунку плитки треба підходити серйозно, якщо використовується дорога плитка з різними декорами, карнизами, вставками та іншими елементами.
Розрахувати якийсь універсальний алгоритм для розрахунку плитки неможливо, все залежить від конкретного приміщення, розташування і розмірів керамічної плитки. У першу чергу треба визначити самі видові місця в приміщенні, тобто те, що буде видно в першу чергу. Бажано, що-б на цих місцях лежала ціла плитка або половинки, розміром не менше 50% від цілої. Якщо мова йде про підлогах, то обов'язково треба перевірити як плитка буде підходити до стін, приміщення не завжди бувають правильної геометричної форми і якщо шов у цьому випадку буде поруч зі стіною, це підкреслить нерівність приміщення. Так-же стінова
плитка повинна закривати полову, тобто нижній ряд плитки на стіні, лягає тільки після укладання плитки на підлозі.
       
Далі розраховуємо кількість плиток по ширині кожної стіни, не забуваючи врахувати товщину швів. Необхідно розподілити плитку так, что-б по краях прирізка виходила не менш 30% від розміру плитки, для цього можна начітнать стіну з резанной плитки або якщо одна сторона більш видова, почати її з цілою, а прирізку залишити на менш помітну бік. Все те-ж саме стосується верхньої та нижньої частини стін, якщо плитка лягає від підлоги до стелі, в ідеальному варіанті цілі плитки повинні бути як знизу, так і зверху, але звичайно так виходить дуже рідко. Найкраще знизу почати з цілої плитки, а нагорі залишити прирізку не менше 50% від розміру плитки або-ж різати і нижню й верхню плитки, але бажано що-б нижня прирізка була більше верхньої.
          
Якщо-ж плитка лягає не до стелі, а до якогось рівня, то верхню плитку (або плитку перед декором, якщо такий є) робимо цілу, а при необхідності підрізаємо нижню.
          
Окремо варто згадати різні вставки, декори, які будуть кидатися в очі в першу чергу. Їх треба розподілити на відповідному рівні і симетрично як на стіні, так і у всьому приміщенні.
          
Так-же окремо варто поміряти і розрахувати як буде підходити плитка допустимо до ванною або душового піддона або різних елементів допустимо склоблоками або дзеркала, якщо вони будуть саме обкладатися плиткою (що вообщем-то бажано), а не встановлюватися вже поверх. Знову-ж маленька підрізування буде не дуже гарно виглядати, а якщо вийде зовсім маленька, то її буде не можливо якісно приклеїти і може бути порушена водонепроникність поверхні і доведеться придумувати якісь пластмасові планки або примикання, які не додадуть не красу, не зручності, не гігієнічно.
          
Ще один важливий момент - це шви. Горизонтальні шви на всіх стінах природно повинні збігатися, виключення може бути тільки коли на різних стінах лягає плитка різних розмірів. Так-же шви повинні збігатися на стінах і допустимо дверних і віконних укосах або різних інших елементах приміщення, якщо там так-же лягає плитка. Що стосується статі, то якщо підлгова плитка за розміром така-ж як ширина стіновий, то дуже бажано що-б шви зі стін переходили і на підлогу, правда це не завжди можливо, допустимо при укладанні підлогова плитки по діогоналі приміщення.
      
Якщо при укладанні плитки будуть використовуватися різні кутові планки, примикання, вставки і так далі, не забудьте врахувати їх при розрахунку.
      
Залишається додати, що всі наведені вище рекомендації для розрахунку плитки, актуальні в першу чергу для порівняно невеликих приміщень, припустимо туалетів, ванних і душових кімнат, холів, бассеінов, терас, сходових клітин і так далі, ну і менш актуальні для якихось великих промислових або торгових приміщень. Так-же в кінці скажемо, що кожне приміщення по своєму унікальне і відповідно в кожному випадку потрібен індивідуальний підхід.
      
             
                                
Підготовка основи під плитку
    
Плитка - один з найбільш довговічних і гігієнічних оздоблювальних матеріалів, який просто незамінний при обробці ванних кімнат, туалетів, кухонь, різних санітарних та "мокрих" приміщень, підлог і багато чого ще. А нинішнє різноманітність стилів, розмірів, малюнків і квітів плитки дозволяє поєднувати її з будь-якими інтер'єрами і створювати унікальний і неповторний дизайн приміщення. Цією статтею ми почнемо нашу розмову про укладання плитки, і почнемо з підготовки основи, потім ми будемо займатися розрахунком плитки та затіркою швів.

  
У правильному варіанті плитка клеїться на рівну поверхню, тобто якщо поверхня не рівна або площину не відповідає необхідному (горизонтальному або вертикальному) рівня, то її треба попередньо вирівняти відповідним способом, припустимо отштукаріть або обшити гіпсокартоном. Вирівнювати підставу і ловити рівень вже при укладанні плитки, регулюючи товщину шару клею в принципі неправильно. Звичайно, в силу різних причин, на невеликих площах, іноді так роблять, але це по-перше значно ускладнює і удлінняет сам процес укладання плитки, а по друге плитковий клей не призначений для товстих шарів - це не штукатурка і не вирівнює маса, а саме клей.

  
Є ще одна важлива причина, через яку поверхню під плитку повинна бути зроблена строго за рівнем - при облицювання цілих приміщень, на кутах де сходяться дві площини, всі погрішності будуть одразу видно, тому що плитка правильної геометричної форми, з чітко вираженими швами. Так-що насамперед вирівнюємо стіни під плитку строго вертикально, а підлоги відповідно строго горизонтально.

  
Йдемо далі, крім того що підстава під плитку повинна бути за рівнем і рівна, воно має бути надійна. Плитка не гнучкий матеріал і якщо поверхня буде десь сильно прогинатися чи не буде закріплена - плитка просто відвалиться. Всі дефекти, тріщини, шви перед укладанням плитки необхідно закрити. Якщо плитка укладається на гіпсокартон, то обов'язково треба закрити шви, використовуючи стрічку-сітку і допустимо UNIFLOTT.

  
Ну і останній, важливий етап, у підготовці стін і стель під плитку, про який не можна забувати - це грунтовка, для забезпечення надійного зчеплення клею з основою. Залежно від типу поверхні та призначення приміщення, тут є кілька варіантів і різні матеріали.

  
Для звичайних поверхонь, в сухих приміщеннях використовуємо звичайний глибокий грунт або якщо того вимагають властивості підстави - абразивний грунт: Betokontakt.

  
Якщо ми збираємося класти плитку в "мокрому" приміщенні, то-є ванна кімната, душова і так далі, то підстави для захисту від вологи, необхідно обробити поверхню вологозахисним грунтом, наприклад Akvastop, який створює водонепроникний шар і одночасно забезпечує хороше зчеплення підстави з плитковим клеєм.

  
Якщо-ж необхідно створити більш серйозну і надійну гідроізоляцію, припустимо для підлоги у ванній або душовою з трапом, вообщем там де буде постійно знаходитися вода, то необхідно використовувати каучук - бітумну мастику.
                                                     
Укладання плитки
  
Перше, з чого потрібно почати, це вибір плиткового клею, від цього багато в чому залежатиме довговічність, облицьованої плиткою, поверхні. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів досить великий вибір плиткового клею різних видів і різних виробників, перераховувати які не має сенсу. Необхідно що-б плитковий клей підходив для конкретного підстави і конкретних умов. Ми радимо звернути увагу на два фактори.

  
Перший - це еластичність клею, для стабільних бетонних підстав підійде, так скажемо самий звичайний плитковий клей, а допустимо для гіпсокартонних поверхонь або підлог з OSB, ДСП необхідний еластичний плитковий клей, який зможе забезпечити надійне та довговічне приклеювання плитки, навіть при невеликому русі і прогинання підстави.

  
Ну і друге, це умови використання поверхні облицьованої плиткою, тобто припустимо для зовнішніх робіт необхідно використовувати призначений для цього плитковий клей, для теплих підлог клей стійкий до перепаду температур, для душових або басейнів клей з підвищеною водостійкий і так далі.

  
Так-таки варто пам'ятати, що приготований плитковий клей повинен бути використаний протягом приблизно 20 хвилин після приготування, далі він починає схоплюватися.

  
Нанесення клею

  
Плитковий клей наноситься на основу і розрівнюється спеціальним зубчастим шпателем - гребінкою. Розмір зубів гребінки в першу чергу залежить від розміру і товщини плитки. Для звичайної стіновий плитки, припустимо розміром 15-20 на 25-30 сантиметрів необхідна гребінка з зубом 6 мм., Для більш товстої кам'яної підлгової плитки розміром 33 на 33 використовується зубчастий шпатель з зубом 8 мм., Тобто чим товще і більше плитка , тим більше зуб.

  
На тильну сторону плитки клей наноситься звичайним шпателем, мінімальним шаром. То-є тильна сторона як-б грунтується плитковим клеєм.

  
Сама плитка повинна бути кімнатної температури, тобто якщо допустимо плитку перевозили в зимових умовах, перед наклейкою необхідно що-б вона полежала в приміщенні мінімум добу. Ну і звичайно не варто вести плиткові роботи при температурі нижче +5 градусів. Так-же стежите що-б на плитці і на поверхні не було пилу.
 
  
Якщо плитку клеїмо на стіну, то необхідно зробити опору для першого ряду, якщо стіна облицьовується від статі, то починаємо з другого ряду, а перший ряд клеїться вже після того, як готовий підлогу.