30.08.2022

Все про мозаїку

ЗАМОВЛЕННЯ +380673136554

Мозаїчне панно

Купити мозаїку

мозаїка

Історія мозаїки

Мозаїка у перекладі (фр. mosaique, іт. Mosaico, від лат. Musivum, буквально - присвячене музам). Як багато чуттєвості, краси і грації в цьому слові. Мозаїкою називається візерунок, викладений на різних поверхнях (стінах, підлозі, стелі). Матеріалом мозаїки служить, як кераміка і скло, так і дерево, прості камені, смальта і т.д.

Виникнення даного виду мистецтва та історія його розвитку.

Мозаїка зародилася ще на стародавньому Сході, з творінь майстрів до нас дійшли чудові перські скриньки.
Античну епоху, під впливом давньосхідних зразків мозаїка (спочатку виконувалася кольоровий галькою на підлогах). Свого розквіту досягла за часів римської імперії, нею викладалися стіни і підлоги вілл, палаців, терми (суспільні лазні), з матеріалів у цей період застосовувалися композиції з кольорових каменів і смальти.
Найвизначнішими творіннями, цієї епохи  збереглися мозаїки із зображенням  Помпеї, Битва при Іссе. Остання взагалі викладена з півтори тисячі шматочків, особливим способом - «opus vermiculatum» (це коли шматочки збираються один до одного по звивистих лініях).
Розквітом музаїчного мистецтва є епоха візантійської імперії, Візантійська мозаїка витончена, кладка вражає тонкістю шарів і досконалістю форм. Особливостями є фон мозаїчних полотен переважно золотий, хоча багатьом «полотнам» характерні зелені та білі тони. Набори з смальт і каменів (часто напівдорогоцінного) не шліфувалися, що додавало їм більшу глибину кольору. Вони домагалися, причому дуже успішно, оптичного ефекту розширення приміщення.
На ранньому етапі середньовіччя (VI-VIII століття) своїми мозаїками славилось італійське місто Равенна, нею прикрашалися численні палаци та храми. На фресках, і взагалі в оздобленні використовувалася мозаїка. Своїми мозаїчними візерунками славився м. Монреалі, там знаходиться великий кафедральний собор. Він виблискує в золотистих барвах, вони надають йому відчуття багатства і величі. Крім собору, увагу заслуговуює бенедиктинський монастир.
У середньовіччі, мозаїка була дуже популярним видом мистецтва для прикраси соборів, але фреска витіснила її, хоча мозаїка на відміну від останньої не втрачає кольору,  малюнок не тьмніє і його не треба оновлювати.
Важливий внесок у розвитку мозаїки внесла ісламська культура. Мечеті і мінарети, у своєму внутрішньому оздобленні використовують мозаїку. Основними видами мозаїки були - паркетрі і інтарсія.
На території України мозаїчне мистецтво зародилося значно пізніше, в X столітті, і було пов'язане з прийняттям християнства, а й особливого розвитку відразу не отримала з-за нестачі матеріалу. Пізніше було налагоджено виробництво скляної смальти в Києві, це викликало розквіт мозаїчного мистецтва. Найвідомішими і вражаючими витворами мистецтва є мозаїчні панно в Софійському соборі в Києві і Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Види мозаїки

За способом укладання мозаїчного полотна можна виділити наступні види Паркетрі, Інтарсія, Інкрустація, Блочна мозаїка. Тепер про кожну з них детально:

Паркетрі

При укладанні використовуються шматочки мозаїки правильних геометричних форм, в основному прямокутних. Виходить дуже простий малюнок. Малюнки, які виходить на мозаїчній полотні, представляє візерунок або абстракції.
Заздалегідь на папері чи іншому матеріалі наноситься малюнок. Спеціально підібрані шматочки, склеюються бічними поверхнями. Якщо шматочки мають власну структуру, то потрібно одночасно враховувати фон і малюнок, щоб орнаментне набір був граціозний.
Найбільш часто з матеріалів використовують, смальту, і дерево, звичайно з дуже дорогих порід (червоне дерево, рожеве дерево, фіолетове дерево, палісандр, пальму, лимонне дерево). У таких картинах, дуже часто вживають вставки металів (міді, латуні), слонової кістки, черепашачих панцирів.

Інтарсія

При інтарсії мозаїчна картина приминає вид фігурного зображення, візерунки з різних матеріалом і форм укладаються. Особливістю укладання є, що окремі платівки підганяються один до одного по кромках, склеюють і вкладають в підлогу або стіну, де ріжучими інструментами спочатку вирізують контур. Лицьові сторони пластиною шліфують і полірують, все в залежності від бажаного ефекту.
Розквіт інтарсії був в епоху відродження в Італії. Мозаїчні панно прикрашали меблі, стіни, начиння. З матеріалів використовували слонову кістку, дерево, каміння, перламутр, але основним все, ж є дерево. Орнаменти за формою нагадували екзотичні рослини або геометричні орнаменти. Фон вибирався зазвичай темний, а малюнок світлий.

Інкрустація

Інкрустація спосіб укладання мозаїки здійснюється врізання в поверхню різних пластин. Головною особливістю є те, що пластини врізаються на одному рівні з поверхнею.
Існує також імітація інкрустації. Вона здійснюється заповненням невеликих заглиблень кольоровими пластинами, для імітації слонової кістка, малахіту. Метод у сучасності застосовується дуже рідко, через свою великої складності й трудомісткості.

Блочна мозаїка

Блочна мозаїка - це вид мозаїки, коли малюнок або орнамент складається зі шматочків (блоків). Щоб уявити собі, можна просто збільшити блоки мозаїки до розмірів плитки. Настінний малюнок з плитки представляє собою блочний малюнок. Так і в мозаїці, тільки блоки маленькі.
Даний вид мозаїки зародився на Стародавньому сході, вона отримала розвиток в Італії, де називався чертозіанская.
Трохи розповімо про матеріали, які використовують у виробництві мозаїки. До традиційних матеріалами можна віднести: смальту (непрозоре скло або скло з оксидами металів), кераміку, скло, дерево, мармур. До екзотичних матеріалів відносяться напівкоштовні камені, слонова кістка (широко застосовувалася в Греції і Римі), дорогі породи дерева (чорне, червоне і т.д.).
До нових і нетрадиційних матеріалів можна віднести шкаралупу яєць, застосовують у тих випадках, що б надати тріщинуватість кам'яній стіні або створити ефект цвітіння. Для більшого ефекту об'ємності та видимості зазвичай додають барвники.

Мозаїка є прекрасним облицювальним матеріалом. Перевагою мозаїки є можливість використання її на зігнутих ділянках, які важко або взагалі неможливо облицьовувати плиткою великого формату.  Але не тільки ця важлива властивість є перевагою цих маленьких чудових квадратиків. За допомогою мозаїки ви можете створювати будь-які композиції, оперуючи маленькими сегментами, як художник пензлем і фарбами.Ці види мозаїки гарні по зовнішньому вигляду й технічними характеристиками. Мозаїка не заменима при облицюванні басейнів, парних, хамамів.
Наш магазин КЛУБ КЕРАМІКИ приймає замовлення на виготовлення мозаїчного панно, Ви можете замовити панно по будь якому малюнку або фото і ми в найкоротчіші терміни виготовим його. 

В нашому магазині КЛУБ КЕРАМІКИ великий вибір мозаїки, різних кольорів, різних форм, з різного матеріалу (скло, склопластик, мармур, метал, дерево...), різного типу поверхонь. Наші менеджери надають фахову консультацію і найкращу ціну на ринку. Також ви можете все замовити і купити онлайн.