30.08.2022

Поєднання кольорів в дизайні. Підбір кольорів в інтер'єрі. Сумісність кольорів в інтер'єрі

КОЛИ СПРАВА ДОХОДИТЬ ДО РЕМОНТУ, ОДНІЄЮ З НАГАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ СТАЄ ПІДБІР КОЛЬОРІВ В ІНТЕР'ЄРІ. ЯКЕ ПОЄДНАННЯ КОЛЬОРІВ В ДИЗАЙНІ БУДЕ ОПТИМАЛЬНИМ? ЯК ВИЗНАЧИТИ СУМІСНІСТЬ КОЛЬОРІВ В ІНТЕР'ЄРІ КОНКРЕТНОГО ПРИМІЩЕННЯ? ЯК ЇХ КРАЩЕ СКОМПОНУВАТИ? АДЖЕ КОЛІР В ІНТЕР'ЄРІ ВАШОГО БУДИНКУ ВПЛИВАЄ НА БАГАТО АСПЕКТІВ ЖИТТЯ - ВІД ОСОБИСТОГО САМОПОЧУТТЯ ДО ЯКОСТІ ПРИЙОМУ ГОСТЕЙ, А СУЧАСНИЙ ВИБІР ФАРБ СПРАВДІ ВЕЛИЧЕЗНИЙ.

Зробити підбір кольорів в інтер'єрі може кожен, але от вибрати гарне поєднання кольорів в дизайні - завдання досить складна.. З одного боку - будь-який колір по-своєму гарний, з іншого - збери кілька хороших кольорів разом і отримаєш  какофонію.

Якщо копнути в історію, можна відзначити, що у різних народів, в різні періоди кольорам надавалося різне значення.  Так одні кольори могли носити тільки представники еліти (наприклад, жовтий колір був кольором правлячої династії Китайської імперії, пурпурний колір - колір вищого стану в Стародавньому Римі), іншим кольорам надавався священний сенс - червоний і білий - колір одягу духовенства у Середньовічній Європі, треті кольори були візитною карткою звичайних людей (чорний, сірий, коричневий), деякі, пов'язані з жалобою (білий - в Індії, синій - на Сході).

Крім того, поряд з загальновизнаною градацією кольорів (червоний - урочистий, коричневий - повсякденний, чорний - траурний і т.п.), кожна людина дає різним кольорам свої характеристики, з чим треба рахуватися, коли робите підбір кольорів в інтер'єрі.  Художники і дизайнери поділяють кольори на дві категорії: основні та додаткові.

У 19 столітті французьким художником Еженом Делакруа була розроблена теорія напівтонів.  Він першим зобразив так званий колірний трикутник, вершини якого були представлені основними кольорами - жовтим, червоним і синім, ребра - додатковими, які утворюються, якщо змішати інші. Так синій і жовтий кольори при змішуванні дають зелений, червоний і жовтий - оранжевий, червоний і синій - фіолетовий. Цим методом можна визначити сумісність кольорів в інтер'єрі.
Так, якщо ви хочете отримати контрастний інтер'єр, то варто вибрати протилежні кольори: фіолетовий - жовтий, зелений - червоний, помаранчевий - синій і т.д. Для досягнення відтінків колірного тону не додавайте в фарбу білий або чорний колорантів - білий колорантів зробить колір розмитим, а чорний - приглушеним і бруднуватий.  Оптимальним буде змішати контрастні кольори!

Слід зазначити, що більшість дизайнерів намагається не використовувати контрастне поєднання кольорів у дизайні приміщень - вона швидко приїдається, більше того, після декількох годин перебування в контрастній обстановці, людина починає відчувати себе незатишно. Не рекомендуємо застосовувати такий підбір кольорів в інтер'єрі житлових приміщень: в спальній кімнаті, в кабінеті, в дитячій.

У той же час, непогано виглядатимуть замінні предмети контрастних відтінків. Так для проведення банкету, зустрічі з друзями і т.д.  рекомендуємо підібрати яскраві гардини, пуфіки на м'які меблі, різноманітні покривала, скатертину і т.д. . Крім того, можна збільшити яскравість освітлення, що додасть інтер'єру ще більш святкового вигляду.  Ваш прийом запам'ятають на довго, головне тут - не переборщити, щоб не викликати в гостей психічної напруги.  Після вечірки кількість яскравих деталей краще звести до мінімуму. Психологи рекомендують, щоб вони займали не більше однієї п'ятої приміщення.  Наприклад, можна залишити яскравий килим, або яскраві меблеві чохли - це поліпшить сумісність кольорів в інтер'єрі приміщення.

Оформлення інтер'єру двома основними кольорами теж не кращий варіант.  Звичайно, такий колір в інтер'єрі вашого будинку виглядає досить оригінально, проте швидко приїдається, деяких навіть починає дратувати. Використовуйте подібний підбір кольорів в інтер'єрі санвузла. В оформленні інших приміщень постарайтеся передбачити і кілька напівтонів.

  Наприклад, можна вибрати один колір для певної кімнати, причому використовувати в її інтер'єрі світлі і темні відтінки цього кольору. Застосовуючи таке поєднання кольорів  в дизайні інтер'єрів, пам'ятайте, що підлога повинна бути темніше, ніж стіни і стеля.
Великі об'єкти в інтер'єрі повинні бути менш насиченими, а невеликі, навпаки - більш яскравими.

У будь-якому випадку, розроблюваний вами інтер'єр не повинен бути монотонним.  Тому рекомендується хоча б кілька деталей оформити більш яскравими кольорами.  У той же час намагайтеся не допустити зайвого контрасту.  Чудово підійдуть у цьому випадку тональні кольори: фіолетовий і синій, синій і блакитний, блакитний і зелений, зелений і жовтий, жовтий і оранжевий, помаранчевий і червоний.  Крім того, будь-яке поєднання кольорів в дизайні чудово виглядають з білим.

Не можна назвати хорошим рішенням і чорно-білу гаму в інтер'єрі. Звичайно, для приміщень, які використовуються рідко, такий дизайнерський хід може бути використаний, а ось у житлових кімнатах від нього слід рішуче відмовитися! Тут можна прочитати практичні поради з декорування інтер'єру: колір і як його використовувати з користю.

Як висновок, варто відзначити, що колір - сильний засіб впливу на людину. Інформація, що отримується при його сприйнятті, відкладається на рівні підсвідомості.  Це відбувається без нашої волі, тому що в багатьох кольорах приховані природні асоціації, успадковані нами від далеких предків - так звана "генетична пам'ять". Пам'ятайте про це, вибираючи поєднання кольорів у дизайні вашої оселі, здійснюючи підбір кольорів в інтер'єрі. І якщо сумісність кольорів в інтер'єрі буде оптимальною, то колір в інтер'єрі вашого будинку принесе тільки позитивні емоції.