30.08.2022

Вибираємо плитку: Глянцева чи Матова?

Розповімо, яких видів буває керамічна плитка в залежності від фактури і чим вони відрізняються. А ще поділимося порадами, як грамотно міксувати різні фактури в одному інтер'єрі.

Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 
1. Глянцева
На глянцевому, особливо темній і однотонній плитці найсильніше помітний білий наліт від води - в зоні з безпосереднім контактом з водою таку краще не класти. Зате глянець візуально розширює простір і збільшує освітленість, тобто дуже добре підходить для тісних санвузлів.
Вибираємо плитку: глянцева чи матова?

 

2. Фольгована чи дзеркальна
Умовно дзеркальну плитку теж можна віднести до глянцевої. Вона дає дуже декоративний ефект, але, звичайно, таку плитку краще покласти подалі від змішувача або душу і після перших захоплень ніколи не чіпати руками.
Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 

Ще є плитка з натуральної золотою або срібною фольгою - вона відноситься до високого цінового сегменту. Примхлива поверхня захищена спеціальним лаком - але все ж її теж не варто класти в мокрих зонах і терти жорсткою губкою. А ось руками чіпати можна.

Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 
 
3. Матова
Матова плитка буває різною. Є та, яка імітує необроблений камінь, бетон, фактуру дерева: її поверхня виглядає грубою, навіть рельєфною. А є рівна бархатиста поверхня, по якій так і хочеться провести рукою.
Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 

У другому випадку тактильний матеріал виглядає тепліше і більш дружелюбним. До того ж, у порівнянні з глянцем, матова плитка менш схильна до абразивних впливів. Добре підходить для підлоги - вона менш слизька. З мінусів: часто матова плитка виглядає більш тьмяною, ніж глянцева, і не створює враження ідеальної чистоти після прибирання.

Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 

4. Лапатована

Для тих, хто не може визначитися, яка ж фактура краще, існує напівглянець. Це так звана лапатована поверхня, яка нагадує наполовину відполірований камінь - як ніби у каменю був невеликий і однорідний рельєф, верхні частини якого відполірували, а нижні залишилися матовими.

Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 

В результаті фактура стає неоднорідною і дає цікавий розсипчастий відблиск. Водяні бризки на ній не видно, вони зливаються з матовою частиною.

Вибираємо плитку: глянцева чи матова?
 
Поєднання різних фактур
Щоб міксувати різні фактури в одному приміщенні, дотримуйте кілька простих правил:
 
 
Краще поєднувати максимально різні фактури - тобто матову і глянцеву - НЕ втягуючи в цю гру напівглянець. Інакше є ймовірність, що очей просто «зосередити» поверхню і різниця не буде помітна.
На одній площині бажано використовувати плитку з однієї колекції або хоча б одного виробника. Колекцій, де виробник пропонує і глянцеву, і матову версію одного дизайну, досить багато.
Різниця фактур краще помітна на однотонної плитці, або плитці зі слабо вираженим малюнком. Чим яскравіше і контрастніше зображення на плитці, тим більше буде воно відволікати від різниці фактур.
Вибираємо плитку: глянцева чи матова?