Стилі дизайну інтерєру, Частина 1

Стилі дизайну інтерєру, Частина 1

Дизайн інтер'єру зародився ще в стародавні століття, коли багаті люди прикрашали свої будинки, застосовуючи різні матеріали в обробці. Саме матеріали, що застосовуються в обробці, і характеризують напрямки в дизайні інтер'єрів:
При розробці дизайн проекту, Ви можете керуватися цими стилями і навіть вибрати конкретний. При виборі стилю в дизайні інтер'єрів доцільніше буде порадитися з фахівцем. Ви можете почитати багато літератури по дизайну інтер'єрів і вибрати своє якесь змішання різний стилів, свій варіант, який буде відображати Ваш внутрішній світ.
В даний час в світі високих технологій та інформації, з'явилася можливість детально ознайомитися з культурою кожної цивілізації, і в подальшому використовувати їх неповторні особливості в оформленні інтер'єрів. Залежно від Ваших бажань і симпатій Ви може вибрати той чи інший стиль і застосовувати його як цілком, так і окремими деталями в дизайні інтер'єрів.

                                                                 Авангард

Основною рисою стилю Авангард є контраст архітектурних форм і художнього оформлення, він виходить далеко за рамки класичної естетики, створюючи нові експериментальні рішення. Кожному приміщенню, виконаному в стилі Авангард, властивий свій унікальний характер з індивідуальною динамікою та енергією.
Він підходить сміливим і рішучим людям, завжди готовим експериментувати.
 
 
 
 

Ампір

Інтер'єр, виконаний в стилі Ампір, наповнений величною і урочистою атмосферою, класичними формами і розкішним оформленням. У різних країнах Ампір доповнюється елементами місцевого фольклору, підкоряючись народним звичаям і правилам.
Ампір (початок XIX століття) - урочисто-парадний стиль, приймач класицизму, що характеризує всю міць і розкіш Римської імперії.    
 
Дизайн интерьера. Ампир  Дизайн интерьера. Ампир
 
Дизайн интерьера. Ампир Дизайн интерьера. Ампир Дизайн интерьера. Ампир

Англійський стиль

Cтіни зазвичай забарвлюються в сліпучо-жовтий, яскраво червоний або м'який кремовий тони. Дерев'яні підлоги застеляють товстими і затишними вовняними килимами. Неодмінний атрибут англійської вітальні - м'який шерстяний плід з картатим візерунком і лавочка для ніг. Житло прикрашає важка, але при цьому витончені поліровані меблі. В Англії троянди квітнуть не тільки в парках, але і на гардинах, меблевій оббивці. Поєднання тканин в інтер'єрі англійських віталень здається трохи хаотичним, але при цьому строга клітка чудово виглядає поряд з романтичним кольоровим візерунком.
 
Дизайн интерьера. Английский стиль Дизайн интерьера. Английский стиль
 
Дизайн интерьера. Английский стиль Дизайн интерьера. Английский стиль
 
Дизайн интерьера. Английский стиль
 

Античність

Під Античністю розуміють архітектуру стародавньої Греції і Риму. Давньогрецька архітектура, що виникла на островах Егейського моря, була настільки гармонійною і цілісною, що згодом сприймалася пізнішими стилями (Ренесанс, Класицизм, Неокласицизм) як першоджерело, як якийсь еталон для наслідування.

         

 

Арабський стиль

Формування арабського стилю відбувається під впливом релігії, тому він є одним із найяскравіших стилів, що зберіг своє первісне обличчя. Одним з основних елементів залишається арабська мозаїка, в сюжетах якій присутні квіти і геометричні фігури, тому що Коран забороняє використання зображень людей і тварин. Також доповненнями в інтер'єрі є пуфи і декоративні подушки, розписні стіни і текстиль
Дизайн интерьера. Арабский стиль
 
Все, що використовується в інтер'єрі арабського стилю, виконано вручну і просякнуте багатовіковими традиціями
 
Дизайн интерьера. Арабский стиль
 
Кольори використовуються яскраві та насичені: зелений, білий, червоний, позолота.
Підлоги застеляються килимами, дверні перегородки робляться у вигляді арок.
 
Невід'ємним аксесуаром є кальяни, глечики, пташині клітки.
 
Дизайн интерьера. Арабский стиль

Арт деко

Являє собою синтез модерну і неокласицизму. Відмінні риси - сувора закономірність, етнічні геометричні візерунки, розкіш, шик, дорогі, сучасні матеріали (слонова кістка, крокодиляча шкіра, алюміній, рідкісні породи дерева, срібло).
Дизайн интерьера. Арт деко Дизайн интерьера. Арт деко
 
Дизайн интерьера. Арт деко

Африканський

У Африканському стилі використовують досить яскраву теплу кольорову гаму, що нагадує жарку пустелю і савану, і жвавий декор.
Одне з головних достоїнств інтер'єру цього стилю - це абсолютно екологічні і натуральні матеріали, такі як, шкіра, дерево, бамбук, кераміка, ротанг. В Африканському інтер'єрі користується популярність Чорне дерево, яке володіє цілющою і магічною силою. Також в інтер'єрі притаманний різноманітний декор: дерев'яні вази, прикрашені бамбуковими паличками і страви для фруктів, екзотичні скульптури, ритуальні маски, стилізовані ліхтарики, картини в стилі наївного мистецтва, лляні серветки і фіранками з вишитими фігурками жирафів і тигрів, підноси і сувеніри з африканського каменю , берберські кераміку.
 
Дизайн интерьера. Африканский стиль Дизайн интерьера. Африканский стиль
 
Дизайн интерьера. Африканский стиль

Бароко

Цей стиль дуже важко переплутати з яким-небудь ще. Він, подібно до готики, став втіленням своєї епохи. Бароко вперше в історії мистецтва з'єднав два поняття - стилю і способу життя. Чуттєво-тілесна радість буття, трагічні конфлікти складають основу прекрасного і джерело натхнення стилю. У дизайні інтер'єру Бароко прагне до величі, пишноти, просторового розмаху. Мінливість, химерна гра образів в інтер'єрах цього стилю була порівнянна з складністю настрою морської раковини-бароко, в честь якої він був названий.
 
Дизайн интерьера. Барокко Дизайн интерьера. Барокко
 
Дизайн интерьера. Барокко Дизайн интерьера. Барокко

Бідермейер

Бидермейер (початок ХІХ ст.) - стримана і досить спокійний стиль, який замінив величний і в той же час холодний ампір, запозичивши у попередника лаконізм і принципи побудови.
 
Аристократичний ампір перебудовується в атмосфері домашнього затишку і тепла. Стиль бідермейер показує, як конкретна епоха за допомогою відносно скромних коштів вирішує проблему гармонійного інтер'єру, проявляючи в собі прагнення буржуазії до впорядкованої і спокійного життя, прикрасивши житло скромним меблевим миром з нальотом сентиментальності.
 
Бидермейер є виключно стилем інтер'єрним, тому меблі, ніколи ще не була такою вільною від чужорідного декору і архітектурних надмірностей.
У меблів відчувається добротність, грунтовність і зручність (гнуті і точені ніжки столів і секретерів, а спинки і підлокітники крісел, стільців, диванів - плавно вигнуті). Простота їх форм компенсується яскравим забарвленням оббивок і функціональної практичністю меблевих конструкцій.
 
Незважаючи на скромність і простоту форм, стилю бідермейер характерні яскраві оббивки і фіранки з квітковим малюнком. Саме в цю епоху виникла, так звана, вітальня, або «чиста кімната», в якій приймали гостей. У будинках багато меблів, причому порожнього простору залишається все менше.
Дизайн интерьера. Бидермейер
 
Дизайн интерьера. Бидермейер

Бунгало

Джерелами слова "бунгало" є індійська провінція Бенгалія, де типова одноповерхова хатина (XVIII ст. Забудови) з солом'яною покрівлею і географічна область у своїй назві мають один корінь "бангла" або "бангала". Ці житла були освоєні які проводили свою відпустку в Гімалаях і в передмістях індійських міст колоніальними чиновниками з Англії.
 
Перші дизайнери бунгало створили основний план споруди таким чином, що навколо центральної вітальні розташувалися все приміщення: кухня, спальня і ванна кімната. Правилом побудови будинку вважається - формування максимальної кількості житлової площі на одному поверсі, відмінна риса - його горизонтальна спрямованість.
Бунгало - окрема споруда, що має власний вихід у сад, розраховане на одну сім'ю. Воно порівнюється з сільською ідилією і уособлює єднання з природою.Дизайн интерьера. Бунгало

Венеціанський стиль

Венеціанський стиль містить в собі різні елементи готичного, візантійського, романського стилів з використанням образів бароко та ренесансу. Тривалий час Венеція виступала еталоном архітектурних рішень, зразком художнього смаку, моди і мистецтва, не виключенням стало і наслідування венеціанському стилю в інтер'єрі. Який залишається актуальним і в наш час.
 
Дизайн интерьера. Венецианский стиль
 
Граціозні арки, колони і ніші чудово підкреслюють темперамент венеціанського стилю в інтер'єрі. Для нього характерне використання різних архітектурних форм та елементів художнього мистецтва, вони насичують атмосферу багатством і розкішшю декору.
 
Дизайн интерьера. Венецианский стиль
 
Кольорові рішення дуже насичені і незрівнянні, в них відображаються всі фарби морської води або краса поєднання різних відтінків червоного з золотом або сріблом, зраджуючи інтер'єру величний і урочистий вигляд.
 
Дизайн интерьера. Венецианский стиль
 
Використання текстилю в оформленні підкреслює численні достоїнства внутрішнього образу. Меблеві майстри створюють шедеври з натурального дерева і шовкової або оксамитової оббивки, декоруючи свої творіння різьбленням, дорогими тканинами, орнаментами і інкрустацією. Дзеркала, ковані елементи з бронзи, вироби зі скла, італійська мозаїка, люстри, посуд і фарфорові статуетки і звичайно ж знаменита маска з венеціанського карнавалу - продемонструють справжній шарм венеціанського стилю.
Дизайн интерьера. Венецианский стиль

Готика

Cтиль архітектури що зародився у Франції, відрізняється своєю вишуканістю. У ньому важливі не стільки застосовувані кольори і матеріали, скільки їх сполучуваність і стильова єдність з обстановкою будинку, гармонія старовинних предметів з сучасними. Картини в красивих окладах, дзеркала в позолочених рамах, килими і гобелени, оброблені тканинами стіни, красиво драпіруються гардини. Вікна у Французьких будинках, до речі йдуть від підлоги і завжди мають маленькі балкончики. Готичний стиль (2 пол. XII-XV ст.). Стиль складного психологічного стану, він став втіленням всього періоду Середніх століть в розумінні сучасної людини. Готика - в основному архітектурний стиль, а й в дизайні інтер'єру йому властиві дуже суттєві відмінності від інших стилів, своє власне і ні з чим не порівнянне "особа": величезні вікна, багатоколірні вітражі, світлові ефекти. Гігантські ажурні вежі, підкреслена вертикальність всіх конструктивних елементів. Динаміка і експресія форм пізньої, "полум'яної", готики.
 
Дизайне интерьера. Готика Дизайне интерьера. Готика
 
Дизайне интерьера. Готика Дизайне интерьера. Готика

ДЕ стиль

Власне, саме правління Директорії було коротким: з 1795 по 1799 рік. Однак стиль, який встиг скластися в ці чотири з невеликим роки, не просто залишив свій слід в історії, а навіть зумів вплинути на багато наступних стилі.
Неокласицизм нікуди, звичайно, не зник і залишався провідним напрямком, але форма його була вже інша, ніж за часів Людовика XVI. Стримане «старорежимне» витонченість поступово поступилося місцем більш суворому і навіть суворого стилю, втім, не позбавленому елегантності.
Форми меблів стають ще більш прямими і конструктивними, підкоряючись законам античної архітектури. Верх спинок крісел іноді злегка відгинається назад або, навпаки, усередину. Підлокітник стає практично прямокутним. Спереду ніжки залишаються колишніми, звуженими донизу, а ззаду приймають шаблевидний вигин. Спинки стільців часто прикрашає наскрізна ажурне різьблення. Крім червоного дерева використовують лимонне, а також пофарбований у білі, сірі або зелені тони бук. Часто зустрічається інкрустація лимонним і ебеновим деревом. Прикраси з бронзи виглядають як сама скромність. Греція і Рим продовжують володіти умами меблевиків, «поставляючи» їм все нові мотиви для орнаменту. Це пальмети, обрамлені ромбом ромашки (при Людовіку XVI вони були укладені в квадрат), коринфские і іонічні капітелі, каріатиди, вази, зірки. Це тварини: крилаті химери, лебеді, леви. Як деталей майстри люблять використовувати звірині морди і лапи.
Дозвільні фавни, безтурботні вакханки і польові квіти зникають; їх місце займають німфи, протягують пальмову гілку або вінок, крилаті генії і фортуни. Від революції стилю дісталася інша, войовнича символіка: це схрещені піки, сокири, кокарди, скрижалі закону, гілки дуба, галльський півень і військові трофеї. Всі перераховані мотиви часто полягають в ромб, овал або шестикутник.

Єгипетський стиль

Інтер'єр, виконаний в Єгипетському стилі дуже барвистий і багатий, стіни прикрашені фресками, стелю підпирає розкішними колонами, будуються арки, і, звичайно ж, інтер'єрний текстиль: завіси і килими прикрашають і доповнюють внутрішні оздоблення приміщень. Текстиль супроводжується оформленням у вигляді жука-скарабея, голови змія або яструба з розправленими крилами.
 
Дизайн интерьера. Египетский стиль
 
Фарби досить яскраві, але обмежені кольоровою гамою і при цьому вони не змішуються. Стіни фарбують у світло-жовтий колір і бежевий, теплого відтінку. Стеля набуває синього кольору з золотистими зірками. Іноді стіни заповнюються ієрогліфами і орнаментом, але найчастіше в житлових інтер'єрах їх насиченість обмежена. художні образи
 
Дизайн интерьера. Египетский стиль
 
Меблі з натурального дерева, характеризується суворої геометричною і нескладної конструкцією, ніжки найчастіше приймають форму звіриних лап. В оформленні інтер'єру використовуються художні образи і архітектурні форми давньоєгипетської культури: бюст Нефертіті, фігурки кішок, статуї сфінксів, скрині, вази із стеблами папірусу і очерету, великі світильники.
 
Дизайн интерьера. Египетский стиль

індійський стиль

Індійський стиль ставитися до однієї з найдавніших світових цивілізацій. На формування стилю вплинула Персія, несучи до нього грецькі орнаменти, які сама запозичила у греків. Пізніше на індійському стилі позначився вплив Європи, яке оживило багатовікове майстерність індусів. В індійському стилі відбулося змішання малюнків, форм меблів, орнаментів і фактур поєднуючи в собі скромність, простоту і розкіш - чудовий з тонким смаком стиль.
 
Дизайн интерьера. Индийский стиль
 
У внутрішньому оформленні використовуються неповторні кольори, такі як бірюзовий, малиновий, оранжевий. Стіни декоруються панно або шовком, який трохи шорсткий на відміну від китайського - гладкого шовку.
 
Дизайн интерьера. Индийский стиль
 
Індійському стилю властива низька меблі з натурального дерева. Вона виконана в елегантних і простих формах. Особливо популярна меблі ручної роботи, вона прикрашається чудовою ажурною різьбою, яка надає кожному елементу свій неповторний образ. Важливе місце в індійському стилі займають плетені, різьблені і лаковані вироби з дерева, наприклад, типовим є табурет з плетеним сидінням і виточеними лакованими ніжками.
 
Дизайн интерьера. Индийский стиль
 
У декоруванні використовуються статуетки слонів, крокодилів, антилоп, кальяни, шахи з дерева, дзвіночки, національна яскрава і красивий посуд, плаваючі в спеціальній чаші свічки.
 
Дизайн интерьера. Индийский стиль
 
Інтер'єр в індійському стилі завжди наповнений романтикою і казкою з присмаком далеких мандрівок і атмосферою пристрасті і загадковості.

Кантрі

Кантрі - стиль, з безліччю осіб: в залежності від країни, чий колорит він відтворює, можуть мінятися практично всі декоративні елементи в оформленні інтер'єру. Основний і незмінною рисою Кантрі є світлий, всіляко наближений до сільського дизайн. У меблях і обробці приміщень використовуються виключно натуральні матеріали: дерево, камінь і т. Д. Стилю також властива велика кількість текстилю у всіх варіаціях: текстиль на вікнах, м'яких меблів, у вигляді прикрас на стінах.
 
Дизайн интерьера. Кантри Дизайн интерьера. Кантри
 
Дизайн интерьера. Кантри

Китайський

Облаштування житла китайців сильно відрізняється по стилю від інших народів Сходу. У цьому зіграли свою роль розмірений уклад життя і філософське ставлення до всього того, що відбувається.
Плюс до всього, китайці люблять і вітають яскраві кольори. Улюблений їх колір - червоний, колір сили і енергії. У Китаї червоний найбільш часто використовується в поєднанні з чорним кольором.
У китайському інтер'єрі відсутні гострі кути, громіздкі меблі. Широко використовується бамбук. Меблі декорується складною технікою багатошарової лакування. Чорна лакова меблі - "класика" китайського меблевого виробництва. Для прикраси дуже часто застосовують різьблення по чорному лаку, а також золочення окремих деталей меблів. Причому в даний час китайські майстри вже дуже сильно намагаються золотити все підряд, а також покривати будь-яку свою меблі товстим шаром лаку.
Дизайн интерьера. Китайский стиль Дизайн интерьера. Китайский стиль
 
Дизайн интерьера. Китайский стиль

Кітч

Основна увага приділяється екстравагантності зовнішнього вигляду, крикливості його елементів. Особливого поширення отримав в різних формах стандартизованого побутового прикраси. Як елемент масової культури - точка максимального відходу від елементарних естетичних цінностей і одночасно - одне з найбільш агресивних проявів тенденцій примітивізації та обмитнення в популярному мистецтві.
Відмінна риса - несочетаемость квітів і предметів інтер'єру.

Класицизм

XVII - початку XIX ст., Звернувся до античної спадщини як до норми і ідеального зразка. Класицизму властиві ясні геометричні форми, стриманий декор і дорогі, якісні матеріали (натуральне дерево, камінь, шовк і ін.). Найчастіше зустрічаються прикраси скульптурами і ліпниною. Архітектори тієї епохи знаходили такий підхід, який дивно гармонійно пов'язував античні форми з м'якістю російської природи і одночасно з устремліннями Російської культури. Розкіш попередніх стилів Бароко і Рококо набула в інтер'єрах Класицизму монументальний і величний характер. Легковажний стиль життя королівського двору змінили спокій і витонченість, запозичені у прекрасного минулого Еллади. До початку XIX століття в літературі, скульптурі і живопису Класицизм вичерпав себе. У світських колах діячів мистецтва на стиль обрушилася різка критика, що проголосила: "Класицизм помер від холоду власних прагнень до ідеальності". У дизайні інтер'єрів ж, навпаки, багатство і велич, властиві Класицизму, примножилися до перевантаженості. Художня спадщина Греції змінилося спадщиною Риму, на тлі яскравих подій Французької Революції. Втілив всі ці настрої новий стиль, носив назву Ампір.
 
Дизайн интерьера. Классицизм

Колоніальний стиль

Колоніальний стиль з'явився внаслідок завоювання нових земель Францією, Іспанією, Голландією та Британією для розширення своїх володінь. Розширюючи територію, європейці принесли з собою нову культуру на колонізовані землі, запозичивши у тубільців деякі особливості облаштування їхнього житла та способу життя.
 
Дизайн интерьера. Колониальный стиль
 
Інтер'єр в колоніальному стилі створюється з натуральних матеріалів: бронза, кераміка, дерево, глина. Атмосфера повинна бути наближена до природної - природного.
 
Дизайн интерьера. Колониальный стиль
 
У сучасних інтер'єрах колоніального стилю елементи декору комбінуються з оздоблювальними матеріалами і технікою, створюючи при цьому дуже оригінальне і декоративне оформлення житлового простору.
 
Внутрішня колірна гамма приміщень, також повинна проявляти природні відтінки: оливковий, золотий, колір зістареного дерева ...
 
В ставлення до меблів вибираються прості і лаконічні форми з використанням безлічі плетених деталей. Найчастіше вона виконана з уручну обробленого дерева або сплетена з очерету, бамбука або ротанга. Але в прагнення європейців до комфорту плетені меблі обтягається тканиною або на неї укладаються подушки. На підлоги стеляться килими, сплетені з рослинних волокон.
 
Дизайн интерьера. Колониальный стиль
 
На вікнах використовуються ставні або бамбукові жалюзі. Декораціями виступають в подібних інтер'єрах дорожні кошики та плетені валізи, саквояжі і скрині, уособлюючи перших європейців .
 

 

"В "КЛУБ КЕРАМІКИ" Ви платите менше отримуєте більше."

Контакти