30.08.2022

Чому з'являються тріщини на плитці

Керамічна плитка міцна й надійна, но іноді підносить неприємні сюрпризи: на ній з'являються відколи і тріщини. Порушення правил укладання, неправильно підібраній клей, підвищена вологість у приміщенні - усе це може стати причиною недовговічності матеріалу. Як вирішити ці проблеми, розглянемо більш детально.

Чому з'являється тріщина на плитці
Чому тріскається плитка і як цього уникнути
1. Нерівна облицювальна поверхня підлоги і стін може призвести до розтріскування і відшаровування кераміки. Щоб уникнути цього, проведіть додаткову обробку і вирівнювання поверхні.
Чому з'являється тріщина на плитці
 
2. Неправильно підготовлена ​​грунтовка або стяжка. Порушення пропорцій під час виготовлення розчину може призвести до неміцної основи, що спричинить відшаровування плитки.
 
3. Підвищена вологість приміщення. Пориста структура плитки добре вбирає вологу, що неминуче призведе до її розтріскування. Для місць, які постійно контактують з водою, вибирайте плитку і керамограніт з водопоглинанням не більше за 10% для стін і не більше за 3% для підлоги
 
4. Клей низької якості. Не варто економити на клеї, це один з основних складових якісного укладання плитки. Наносіть його рівномірно спеціальним шпателем на повністю суху бетонну стяжку.
 
5. Надмірне навантаження на плитку. Уникайте падіння важких інструментів або будь-якого іншого механічного пошкодження плитки.
 
Чому з'являється тріщина на плитці
 

 

Варто також звернути увагу і на такий нюанс: під час підбору плитки необхідно уважно її оглянути. Вона повинна бути рівною, однакових розмірів і мати чіткі кути. Якісна плитка має однорідне забарвлення, без патьоків і мікротріщин.
 
Якщо тріснула затирка
Поява тріщин на затирці неминуче спричинить деформацію країв плитки і її випадання. Можливі причини виникнення тріщин на затирці:
 
- затиральна суміш замішана з великою кількістю води;
- вбирання плиткою вологи з затирки (у разі неправильної підготовки основи);
- використання плитки не за призначенням і порушення її експлуатаційних властивостей;
- неправильно підібраний тип затирки.
Найпоширеніший тип затирки - цементна. Вона підійде для плитки у ванній, кухні, на підлозі і стінах в громадських приміщеннях. У разі використання на терасах, балконах і басейнах, необхідне застосування латексних добавок.
 
Чому з'являється тріщина на плитці
 

 

Епоксидну затирку можна застосовувати в місцях з високими вимогами до санітарно-гігієнічних норм. Її використовують для більшості внутрішніх і зовнішніх робіт, домашніх інтер'єрів, виробничих приміщень. Особливу увагу варто звернути на затирку із фурановими смолами. Вони найбільш стійкі, але можуть вступити в хімічну реакцію з деякими речовинами. Такі затирки зазвичай використовують в умовах виробництва, а не в домашніх.