30.08.2022

Керамічна плитка з білої і червоної глини: спільні та відмінні властивості

З давніх часів для виготовлення керамічних виробів, в тому числі і плитки, використовувалося така сировина, як глина. Незважаючи на те, що сьогодні процеси виробництва цієї продукції значно вдосконалилися, глина як і раніше залишається головним незмінним матеріалом для виготовлення керамічної плитки. Глину сьогодні розрізняють не тільки по її технологічним характеристикам та складу, але і за кольором. Найбільшим попитом на ринку користуються вироби з білої і червоної глини. Серед їх переваг - гігієнічність, екологічна чистота, гарний зовнішній вигляд. Але, крім загальних властивостей, ці два види сировини мають і відмінні риси, про які поговоримо більш детально.

Червона або біла глина

Глина біла: властивості і вироблена продукція

Основою такого будівельного матеріалу (втім, як і червоної глини) є каолініт. Крім цього, до складу сировини входить оксид алюмінію: саме цей мінерал надає глині ​​такі властивості, як пластичність і вогнетривкість. Біла глина використовується для виробництва керамічних виробів високої якості, в тому числі облицювальної плитки (настінної, підлогової), унітазів, раковин і іншої фарфорофаянсовой продукції, яка, до речі, коштує досить дорого, оскільки такі глини зустрічаються в природі не так часто.
Червона або біла глина
 
Щоб отримати той чи інший керамічний продукт, сировина наповнюється різними добавками, завдяки яким готовому виробу властиві ті чи інші характеристики. Отриману масу ретельно переробляють, поки не отримають порошок, з якого формують вироби і направляють в спеціальні печі для випалювання. Важливо, щоб температура випалу була досить високою (як правило, не нижче 12500 С ° тільки в такому випадку можна досягти напіврідкого стану складу і подальшого його спікання. Продукцію залишають до повного її охолодження і використовують за призначенням.
Червона або біла глина
 
Готового продукту з білої глини властиві такі характеристики, як міцність, стійкість до механічного впливу, низький рівень водопоглинання. Остання характеристика є особливо важливою - з урахуванням сфери використання керамічної продукції. Готові вироби можна покрити глазур'ю шляхом випалу, але температура в печі вже не буде такою високою. Для виготовлення глазурі теж використовується такий матеріал, як глина. Сучасний ринок в великому асортименті пропонує різну глазуровану продукцію, таку, як унітази, раковини, керамічна плитка та ін .: вони привертають увагу красивим зовнішнім виглядом і відмінними властивостями - гігієнічністю, довговічністю, простотою в догляді.
 

Глина червона: характеристики та особливості використання

На відміну від білої глини, червона має широке поширення в природі: саме цей матеріал здавна використовувався для виготовлення посуду та інших предметів домашнього вжитку. До складу цієї сировини у великій кількості входить оксид заліза, що надає йому характерний червонуватий відтінок. За словами експертів в цій області, вироби, одержувані з такого матеріалу, володіють не найкращими характеристиками. Зокрема, вони можуть швидко давати усадку і деформуватися: на готову продукцію негативний вплив роблять оксиди, що входять до складу сировини.
Червона або біла глина
 
Сучасні виробники виробів з червоної глини використовують новітні технології, завдяки яким вдалося підвищити експлуатаційні властивості кінцевого продукту. Тому сьогодні керамічна плитка, отримана з цієї сировини, володіє відмінними властивостями і більш доступною ціною, оскільки родовища червоної глини, як правило, розташовані неподалік від виробничих площ.
 
Щоб досягти необхідних технологічних параметрів, сучасні технології передбачають використання різних добавок. Зокрема, деякі застосовуються для підвищення температури випалу, інші «відповідають» за інтервал спікання, треті покращують міцність виробу, четверті - зменшують рівень водопоглинання. Добавки використовуються на етапі приготування шихти. Після того, як за допомогою спеціальних пристроїв суміш подрібнюється і ретельно перемішується, її направляють в вакуумний екструдер, а звідти - на вакуумну допрессовкою. Сучасні виробники керамічної плитки та іншої продукції також використовують напівсуху технологію отримання шихти.
 
Отримані вироби сушаться (цей процес вбереже їх від тріщин і деформації), після чого обпікаються в спеціальних печах. Температура випалу коливається в діапазоні від 1100 до 12000 С °. Знизити температуру випалу (в порівнянні з випалюванням білої глини) дозволяє досить високий вміст в сировині оксиду заліза. Виробництво керамічної плитки на основі новітніх технологій дозволяє отримати готовий продукт в розмаїтті відтінків, форм, фактури, розмірів. Незалежно від виду, всієї продукції властиві такі характеристики, як стійкість до механічних навантажень, зносостійкість, низький рівень водопоглинання і стирання.
Червона або біла глина
 
На поверхню плитки, виготовленої з червоної глини, наплавляют скло. Такий підхід допоможе збільшити термін експлуатації виробу, адже воно стає більш стійким до хімічного впливу, в тому числі і до миючих засобів. До речі, плитка для ванної або кухні з червоної глини привертає увагу простий в догляді і естетичний зовнішній вигляд через десятиліття використання.
 
Вироби з яким матеріалу не вибрав би споживач - з білої глини або червоною, в будь-якому випадку він може розраховувати на високоякісну продукцію, яка повністю відповідатиме його вимогам і прослужить не один рік.