30.08.2022

20 красивих ванних кімнат з душовими кабінами

Душова кабіна - це зручно, сучасно і стильно. Її вибирають ті, хто віддає перевагу активному способу життя. Сьогодні ми хочемо просто помилуватися двадцяткою санвузлів, яким не потрібна ванна.

Душ - сучасне рішення для динамічного життя. Багато хто відмовляється від громіздких ванн на користь душа і душової кабіни, оскільки плюсів у них дійсно багато - компактність, комфортабельність і безпека. При бажанні в ній можна влаштувати навіть сауну або спа-салон! Ми вирішили показати читачам двадцять прикладів різних ванних кімнат з душовою кабіною.

У сучасних квартирах все частіше перевага віддається душовій кабіні, ніж ванні. Особливо це актуально для квартир з двома санвузлами. В одному з них, як правило більшому, розміщують раковину, унітаз і хорошу, зручну ванну. А в другому, який часто називають гостьовим, - компактний унітаз, невелику раковину і часто душову кабіну. Якщо дозволяє площа, в ньому також розміщують пральну і сушильну машини.

Пройшов той час, коли душові кабіни були громіздкими, безглуздими на вигляд конструкціями, напханими кнопками і функціями. Їм на зміну прийшли душі, зведені будівельним методом. Такі об'єкти органічно вписуються в будь-який інтер'єр ванної або санвузла і можуть мати габарити від зовсім невеликих до дуже значних.

Бувають ситуації, коли початкова площа квартир дозволяє виділити більше місця під душові кабіни, тому їх вдається зробити місткими і просторими. Перше, про що потрібно подумати, приміряючи таку душову кабіну в свій санвузол, це її розташування і розміри. Так як до конкретних габаритів і форм в цьому випадку ми не прив'язані, то можемо знайти для неї оптимальне місце виходячи з планування.

Добре, коли в таких душових кабінах вдається передбачити місце під полки для шампунів, губок і інших речей, необхідних для водних процедур. Або організувати полки для рушників, лосьйонів і кремів поруч з душовою кабіною.

Ще одне важливе питання, яке потрібно заздалегідь продумати, це організація відводу води в каналізацію. Найчастіше для цих цілей використовують трапи або дренажні канали, які монтуються в підлогу душової кабіни. Багато в чому саме від них залежить ефективність зливної системи і термін її служби. Після монтажу та облицювання оздоблювальним матеріалом дістатися до них буде вкрай складно, тому вибирати потрібно тільки перевірені марки, яким можна довіряти.

Трапи та дренажні канали мають схожу будову, але останні додатково оснащені довгими лотками для збору води. При прийнятті рішення має велике значення і їх зовнішній вигляд. В обох системах може бути зовнішня, видима частина, яка виглядає або як решітка для зливу з нержавіючої сталі, або як основа під укладку плитки, мозаїки або натурального каменю. Дренажні канали для душової монтують не тільки між сухого та мокрою зонами, а й безпосередньо біля стіни.

При облаштуванні душової кабіни не можна забувати про огорожу. Найпоширеніший варіант - перегородки та двері зі скла. Їх можна підібрати на будь-який смак і гаманець, причому як для класичних інтер'єрів, так і для ультрасучасних.

Для облицювання такої душової кабіни можна використовувати будь-які матеріали, які не бояться контакту з водою. Це може бути керамічна плитка, керамограніт, мозаїка, камінь або навіть спеціальні декоративні штукатурки.

Не бійтеся експериментувати з цією зоною і виділяти її іншим кольором або навіть матеріалом. Або тримайтеся однієї кольорової гами, але змініть формат плитки - це буде виглядати свіжо і неодмінно додасть родзинку вашому санвузлу.

За допомогою технологій можна не тільки встановити дренажний канал для зливу використаної в процесі миття води, але і зібрати повноцінну каркасну систему у ванній кімнаті. Система зі сталевого профілю дозволить зводити несучі перегородки і розміщувати всі труби всередині стін так, що на поверхні залишаться лише змішувачі, крани та душові лійки. І це відмінне рішення для мінімалістичного інтер'єру!

Дизайнерам і їх клієнтам припаде до душі і таке рішення, як модульна система точкових трапів. Це той же дренаж, але виконаний не у вигляді довгого зливу, а як окремий елемент, що складається з універсального фланця, сифона і гідроізоляційних манжет. Вода, яка накопичується на підлозі спрямовується в трап, а звідти по трубах в каналізацію.