30.08.2022

Маленька ванна: 10 варіантів планувань і поради з облаштування

Розмір ванни в будинку стандартного планування - 3-4 квадратних метра. Вмістити ж туди ми хочемо і спа-салон, і пральню, і зробити місця для зберігання. Неможливо? Можливо - дивіться наші варіанти хитрих планувань маленьких ванних кімнат.

 

Маленька ванна - відома проблема сучасних квартир, особливо болюча, якщо смаки і звички членів сім'ї розрізняються. Хтось любить душ, хтось вважає за краще полежати у ванні, хтось годинами наводить красу, ну а комусь потрібно знайти місце для всіх речей, приладів, меблів, сантехніки, та ще щоб результат радував.

А скільки різних завдань і функцій виконує ця кімната - від місця прання і сушіння до зони розслаблення і занурення в задоволення. Спробуємо вирішити максимум проблем грамотним плануванням і облаштуванням простору.

Мінімум

Ви не так вже обділені квадратними метрами - згадайте дизайн ванних в тих місцях, де місця немає зовсім: в поїздах, літаках, на кораблях, будинках на колесах. Але навіть там трапляються корисні ідеї, наприклад раковина, яка встановлюється на осі і повертається на 180 градусів, змішувач при цьому перетворюється в душ, а раковина навіть може бути прибрана в стіну. Тепер ви зрозуміли, як багато місця у вашій ванній?

Поєднання

Об'єднати туалет і ванну - логічно, якщо не вистачає місця, до того ж так можна збільшити ще й трохи площі коридору. Зрозуміло, це варто робити тільки в тому випадку, якщо стіна між кімнатами не несуча. Ваша сім'я повинна бути готова витримувати періодично виникаючі черги біля дверей в цю всім дуже потрібну кімнату.

Душ замість ванни

Ванна займає багато місця - душ компактний, його легше мити, витрати води скорочується майже в два рази, а прозорі дверцята візуально додадуть місця. Сучасні душові кабінки оснащені різними фішками, від ефекту дощу до генерації пара - чим не спа-салон?

Кутова ванна

Якщо не хочете жертвувати ритуалом прийняття ванни з піною і ароматними оліями, подумайте про кутові ванні. За конструкцією вона трохи глибше стандартної - це дуже зручно. Зрозуміло, врахуйте зростання домочадців - довгоногим доведеться непросто. А от дітям це може сподобатися більше, ніж душ.

Комбіноване рішення

Ще один варіант, що поєднує переваги душа і ванни. Він досить компактний, з нього зручно виходити, при цьому можливо і повноцінне розслаблення у ванні з піною при свічках. У кабінці передбачено сидіння - це може бути зручно літнім людям. Комбінуйте і інші елементи оформлення - шафка і дзеркало, наприклад, душову фіранку і підвісний органайзер для зберігання дрібниць.

Заповнимо кути

Пропадаючі без діла місткі кути цілком може зайняти не тільки ванна, а й душ, раковина, полки для дрібниць, сушарка для рушників, навіть унітаз. Продумайте інші оригінальні місця для зберігання - у нас багато цікавих ідей.

Раковина

Раковина може допомогти з економією місця кількома способами. Можна розташувати її над ванною. Можна встановити раковину в кутку - якщо дозволить розташування стояка водопроводу. Нарешті вона може бути глибокою і маленькою, але будьте готові до того, що бризки полетять в усі сторони. І не варто забувати, що саме навколо раковини накопичується максимум допоміжних предметів - мило, зубна щітка, гребінець, парфуми.

Пральна машина

Якщо є можливість - винесіть пральну машину в коридор, там же можна поставити сушку для білизни. У коридорі її поверхня вам дуже знадобиться, а ось в маленькій ванній, швидше за все, машинку доведеться заховати під раковину або шафку. У будь-якому випадку обов'язково передбачте побільше місця для сушки рушників та білизни і вибирайте вузькі моделі.

Світло

Ідеальний варіант - невелике віконце, якщо ванна знаходиться в приватному будинку або квартира дозволяє таку розкіш. Природне світло і свіже повітря - що може бути краще? Якщо такої можливості немає, візуально приміщення збільшує стельове рівномірне освітлення і додаткове підсвічування дзеркала. До речі, щоб дзеркало не запотівало, можна передбачити його підігрів. Світла у ванній також додасть стеля з дзеркальними або глянцевими елементами.

Колір і обробка

Світлі нейтральні відтінки - ваш очевидний вибір для більшої частини простору, темні кольори можна використовувати в якості акценту. На вашому боці дрібна плитка, стіни світліші у верхній частині і вертикальні лінії - в їх ролі можуть виступити вузькі шафки.