30.08.2022

Ремонтуємо санвузол: Як уникнути типових помилок

В який момент проконтролювати робітників або про що заздалегідь подумати самому

Купили сантехніку для ванної кімнати, а вона «не лізе» буквально на міліметр. В унітазі чомусь погано змивається вода, а з душової несе як з громадської вбиральні. Вже страшно? А це далеко не повний список проблем, які можуть виникнути. Розповімо Вам про найбільш поширені помилки.

Помилка 1. Зробити вхід зі житлової кімнати
В інтернеті часто зустрічаються фотографії кімнат з дверима в санвузол: у читачів може виникнути відчуття, що туалет і ванну можна без проблем збільшити за рахунок коридору, а вихід зробити в житлову кімнату.
Ремонт в ванній кімнаті

Насправді в таких проектах завжди два або більше санвузлів. Тобто якщо один санвузол відноситься до хазяйської спальні, а другий - умовно гостьовий - виходить в коридор, проект можна вважати законним. З єдиним санвузлом такий фокус не пройде: перепланування не погодять.

Як уникнути? Погоджувати проект до початку перепланування - це вбереже від помилок через незнання і незаконних кроків.

Ремонт в ванній кімнаті
 
Помилка 2: Купити сантехніку «на око», без плану і обмірів
Змонтувати унітаз, а потім з'ясувати, що коліна впираються в стіну - класична помилка, яка зустрічалася мало не в кожній другій  квартирі. Але можливостей встановити сантехніку зручно дуже багато.
По-перше, можна купити варіант зменшеного розміру. Компактними бувають не тільки пральні машини, але і раковини, душові кабіни і навіть унітази. Вивчіть технічні специфікації і рекомендації по монтажу вибраних моделей - ви сильно здивуєтеся!
По-друге, я раджу провести обміри по завершенні чистової обробки (до монтажу сантехніки). Так ваші майстри точно змонтують підвісну сантехніку на зручній для вас висоті. І не вийде ситуацій, коли через сумарної товщини плитки і шару плиткового клею щось не входить буквально на пів сантиметра. Переконайтеся, що місця достатньо і купуйте. Або - шукайте компактний аналог, як описано вище.
Ремонт в ванній кімнаті
 
Альтернативний спосіб - відразу планувати таке розміщення приладів і меблів, яке не примикає до стін і не залежить від їх (змінилася) товщини. Скажімо, сантехніку можна міняти місцями щодо вихідного положення «до ремонту» або розгортати під різними кутами. Наприклад, у проекті на фото унітаз повернутий під кутом: прийом не новий, але як і раніше один з найдієвіших в разі нестачі місця. Вбудований кутовий бачок додатково економить місце, утворюючи поличку.
Важливо: Якщо ви змінюєте місцями раковину і унітаз або встановлюєте джакузі замість ванни - це не перепланування, а перебудова. 
Ремонт в ванній кімнаті
 
Помилка 3: Зробити ухил труб менше потрібного
Часта історія: унітаз переносять далеко від початкового місця з'єднання з каналізацією, через це всередині чаші з'являється неприємний запах. Способів не потрапити в цю ситуацію два. По-перше, зробити трубу максимально короткою. По-друге, обов'язково монтувати труби з ухилом, - але тут є свої нюанси: через це доведеться піднімати рівень підлоги в санвузлі, а, можливо, і у всій квартирі.
Неприємний запах може виходити і від душової кабіни, якщо слив зробили в підлогу, а вода не йде. Щоб вода не накопичувалася, дотримуйтесь ухилу прокладки труби в 3 см на погонний метр, при діаметрі 40-50 мм. Відповідно, чим далі ваш душ від каналізаційного стояка - тим більше повинен бути ухил труби.
Ремонт в ванній кімнаті
 

Якщо запах йде від раковини, швидше за все, справа в неправильно змонтованому з'єднанні каналізаційної мережі з санітарним вузлом. Справа в тому, що вода, що залишається в сифоні, - це природна перешкода для поганих запахів, завдяки їй вони не потрапляють в квартиру. При неправильному монтажі труб ви втрачаєте цього захисту.

Ремонт в ванній кімнаті
 
Помилка 4: Зашити стояк з комунікаціями
Іноді каналізація і труби водопостачання розташовуються в ніші, яку передбачив забудовник - разом з приладами обліку, прихованими за спеціальним люком. Але набагато частіше труби розташовані просто в кутку і так і просять, щоб їх замурували. Робити цього не можна: якщо знадобиться ремонт або заміна комунікацій, доведеться розвалити всі перегородки. Оптимальне рішення - приховати труби за дверцятами або перегородкою, яку в разі потреби легко демонтувати.
Те ж саме з люком у ванній: сифон може рано чи пізно засмітитися, і потрібно, щоб до нього виходило безболісно дістатися. Але особливо важливо монтувати люк у гідромасажні ванни: тут є мотор, яким буде потрібно обслуговування.