30.08.2022

Поради щодо вибору ламінату

Перш ніж розповісти про те, як правильно вибрати ламінат для квартири або приватного будинку, наведемо трохи загальних відомостей про цей матеріал. Він являє собою різновид підлогового покриття, особливістю якого є чотиришарова конструкція.

Ламінат
Перший шар - нижній - представлений папером, просочений смолами. Він відповідає за захист інших трьох від вологи, а також стабілізує конструкцію пластини.
Другий шар - середній - деревоволокнистих плит особливої щільності, або ХДФ-плита. Тут є замок, за допомогою якого з'єднуються пластини.
 
До відома: середній шар називають несучим, так як від його товщини залежать показники шумо- і теплоізоляції, стійкості до зношування, надійності матеріалу.
Третій шар - декоративна фотопапір, що виконує функцію оформлення. На неї наноситься малюнок:
- каменю;
- плитки;
- дерева.
Нарешті, четвертий шар - смола. Меламіну або акрилова. Вона захищає покриття від ударних навантажень і стирання. Від товщини і міцності цього шару залежить клас матеріалу і зносостійкість.
Ламінат

Які існують класи ламінату і який з них краще?

Два питання, які покупці найчастіше задають продавцям - чим один від одного відрізняються класи ламіната і який з них краще? Досвідчений і чесний менеджер з продажу порекомендує звернути увагу на показники

Щільності несучого шару (він же - середній).

Зносостійкості верхнього шару (він же - лицьової).
 У першому випадку для позначення використовуються цифри 31, 32 і 33 (так звані класи).
Відповідно, першу позицію в класифікаційному ряду займає матеріал 31-го класу. Він підходить для укладання в житлових кімнатах зі стандартними умовами експлуатації. Говорячи простіше, він розрахований на звичайну домашнє навантаження.
Наступний - ламінат 32 класу. Він теж придатний для домашнього використання, але витримує підвищені навантаження (наприклад, якщо в будинку є велика собака). Крім того, матеріал цього класу підходить для стандартних офісів.
Покриття 33-го класу - краще рішення для офісних приміщень з високими навантаженнями.
До відома: у зв'язку з високими показників зносостійкості деякі домовласники облаштовують підлоги ламінатом 33 класу. Це, до речі кажучи, не забороняється.
Тепер кілька слів про те, які існують види ламінату. Спочатку класифікація велася по типу приміщення, де він експлуатується. Тобто, виділяли побутовий та комерційний матеріал. Сьогодні ж класифікація ведеться і по ряду інших ознак. Ось деякі з них:
по малюнку - одно-, дво- і трисмуговий;
за типом малюнка поверхні - плитка, глянець, натуральна деревина, текстурированная і матова.
 
Монтаж: основні нюанси
Довгий термін служби залежить від того, наскільки правильно була виконана укладка. В ідеалі вона включає в себе наступні етапи:
Ламінат
 
1.Підготовка основи.
Важливо! Перепади по висоті допускаються, але не більше 2 мм на 1 метр поверхні
 
2.Ламінат слід залишити в приміщенні, де заплановано монтаж, на 48 годин - для його акліматизації. Після цього, можна приступати до укладання.
Важливо! Температура в кімнаті повинна бути в межах 18-24 градусів, відносна вологість -40-60%
 
3. Укладання ламінату.
Ламінат