02.12.2022

SPC - новий тренд в підлогових покриттях

Вибрати найкраще покриття для підлоги з представленої в магазинах різноманітності досить складно. Виробники пропонують широкий спектр матеріалів з різною структурою та характеристиками, проте не всі вони можуть похвалитися міцністю у поєднанні з екологічністю. Хорошим рішенням стануть покриття для підлоги SPC - це кам'яно-полімерна плитка з багатошаровою структурою. SPC має виняткову міцність, стійкість до механічних пошкоджень, довговічність.

Абревіатура SPC розшифровується як «композит каменю та полімеру» (англійською: Stone Polymer Composite). Це багатошарове модульне покриття для підлоги у вигляді жорстких дощок, що з'єднуються за допомогою герметичного клік-замку. На відміну від керамічної плитки, каменю та керамограніту, SPC підлога не слизька і не крихка. Перевершує вона за своїми споживчими характеристиками і ПВХ плитку, яка має нижчі тепло- і звукоізоляційні характеристики. Таким чином, з'єднання мінеральної компоненти та полімерного матеріалу дозволило отримати покриття, що перевершує за своїми якостями і камінь, і вініл.

Структура покриття SPC включає такі елементи:

- нижній шар – стабілізуючий, підкладка;

- кальцієво-полімерна основа;

- Декоративний шар;

- захисний шар з поліуретану, що гарантує високу зносостійкість покриття;

- додатковий УФ захист - підлога не вигоряє на сонці і не деформується.

Види вінілових підлогових матеріалів

Щоб зрозуміти, чим плитка SPC відрізняється від своїх вінілових побратимів слід розібратися в кожному з даних матеріалів:

- SPC/Stone Polymer Composite – новий продукт жорсткого покриття для підлоги, 80% якого складається з карбонату кальцію, а частина, що залишилася, припадає на вініл. Щільність кам'яно-полімерної плити досягає 1900-2000 кг/м3, що пояснюється відсутністю пористої структури. Цей показник майже вдвічі вищий за щільність WPC і порівняний з натуральним керамогранітом.

- WPC/Wood Polymer Composite – це з'єднання дерева (дерев'яного борошна) з вінілом і іншими матеріалами. Спінена основа легша за SPC, але поступається за щільністю (1050 кг/м3).

- LVT або ПВХ – вініловий ламінат без кам'яних сполучень, що робить його пластичним та гнучким. Незважаючи на вологостійкість матеріалу, такі підлоги поступаються за технічними характеристиками кварц-вінілового покриття зі стабільною геометрією, високими показниками зносу та довговічності.

- Кварц-вініловий ламінат – відносно стійкий продукт до нестабільних температур, вологості та механічних навантажень. До складу ПВХ плитки входить шар кварцового піску (до 80%), а для стабілізації форми використовують 1-2 шари скловолокна.

Товщина плити SPC і замок

Для того, щоб замкові покриття були довговічними в експлуатації, найбільшу увагу потрібно приділити замку, тобто з'єднанню, яке стикує ламелі між собою. Тут працює основний принцип: чим товстіший замок, тим він надійніший.

Якщо ви вибираєте тонку (і, відповідно, найбюджетнішу) SPC плитку товщиною 3.5 мм, то ви повинні розуміти, що разом із загальною товщиною ви отримуєте і знижену товщину замка. Язичок у найтоншому місці матиме товщину від 1 до 1.2 мм залежно від фінішного декоративного шару. Ці підлоги можна використовувати тільки там, де поверхня чорнової основи має ідеально рівну площину.

Виробник буде вправі не прийняти жодну з ваших претензій, оскільки він зазвичай про це попереджає в інструкціях. Ваше ж завдання - підготувати настільки ідеальну основу, наскільки це можливо.

Важливо, що замкові з'єднання нарізаються безпосередньо на мінеральній плиті і є її продовженням. Завдяки цьому стики герметичні та дуже міцні на розрив. Крім того, навіть якщо при укладанні трапиться так, що відламається частина замку (до 50%) це не зменшить міцність з'єднань!

Переваги SPC покриттів

- 100% вологостійкість. За рахунок монолітності структури без компонентів, що вбирають і віддають вологу, SPC ламінат на відміну від аналогів зберігає стабільність навіть у разі нестабільного рівня вологості та тривалого контакту з водою; на мінерально-вініловій поверхні не розмножуються грибки та пліснява.

- Зносостійкість. Поліуретановий захисний шар від 0,5 до 0,55 мм забезпечує захист покриття від гострих предметів і абразивних впливів, ударів, вм'ятин і т.д. SPC підлога призначена для побутового та комерційного застосування без обмежень по навантаженню на покриття.

- Довговічність. Виробники SPC заявляють у супровідній документації на підлогу гарантію: до 25 років при укладанні ламінату у житлових приміщеннях та до 15 років у комерційних.

- Екологічність. Підлоги SPC складаються з натуральних природних компонентів, що не мають у складі хімічних сполучних речовин і відносяться до Е0 класу екологічності, що дозволяє використовувати матеріал у дитячих та медичних закладах.

- Пожежна безпека. SPC – це спресований вапняк, який не може спалахувати навіть при прямому контакті з вогнем. Згідно з проведеними дослідженнями, ці підлоги не схильні до горіння і не виділяють токсичних сполук.

- Теплопровідність та сумісність із системою підігріву. За рахунок кам'яної структури, мінеральні підлоги SPC сумісні з будь-якою системою «тепла підлога». Завдяки мінімальному коефіцієнту розширення при термічній обробці (0,01-0,05% при нормі 0,25%) допускається нагрівання поверхні до 40 С°.

- Укладання на великих площах. Безпороговий варіант укладання у приміщеннях площею до 650 м2 відбувається без зазорів біля стін та розривів. SPC плитки не «плавають», не деформуються в процесі експлуатації та не змінюють своєї форми при контакті з водою та при стрибках температур.

- Простота укладання. Залежно від фірми-виробника плит SPC, мінеральні тверді підлоги в поєднанні з підкладкою легко компенсують незначні перепади чорнового покриття в межах 2-5 мм на кожні 2 погонних метри. За рахунок замкового механізму click, монтаж ламінату може бути безклеєвим на будь-які сухі поверхні.

- Стійкість до УФ випромінювань. Завдяки спеціальному захисному покриттю, підлога стійка до вигоряння, зберігаючи початковий колір протягом усього терміну експлуатації.

- Спільно із підкладкою, матеріал ефективно поглинає шум до 21 Дб.

- Антиковзання. SPC покриття не ковзає, тому ідеально підходить для укладання в сантехнічних кімнатах.

Мінуси SPC підлоги

- Підкладка – обов'язковий компонент, який знижує рівень шуму та поглинає звуки від ходьби по плитах.

- Досить висока вартість продукції, порівнянна з дорогим ламінатом.

- Невелика товщина покриття: від 3 до 6 мм, можуть виникнути труднощі зі стикуванням з іншими покриттями для підлоги, які, як правило, товстіші.

- Вага підлоги. Мінеральні плити складаються з натурального вапняку, що відбивається на вазі матеріалу (до 8-10 кг/м2).

SPC плитка випускається в оригінальних і цікавих дизайнерських колекціях, виробники пропонують десятки варіантів текстур і кольорів. За допомогою кам'яно-полімерної плитки можна відтворити паркет, паркетну дошку та інші дорогі оздоблювальні матеріали. SPC ламінат дає можливість заощадити і при цьому отримати міцне, красиве та максимально довговічне оздоблення для підлоги в будь-якому приміщенні. Він широко застосовується для укладання підлоги в квартирах, котеджах, можна підібрати SPC підлогу відповідної товщини для офісних та комерційних приміщень. Стійкість до дії вологи дозволяє використовувати його у ванній кімнаті, туалетному приміщенні або на кухні.

SPC плитка швидко завоювала популярність серед інших видів декоративних покриттів для підлоги. Цілий ряд вигідних експлуатаційних параметрів робить плитку SPC одним з найвигідніших рішень для укладання підлогового покриття. У порівнянні з натуральним паркетом, вона коштує недорого, служить довго, укладання не викликає особливих труднощів. Такий матеріал буде служити багато років, він відрізняється високою зносостійкістю. Вибір якісного матеріалу SPC від перевірених виробників гарантує, що таке покриття стане чудовим рішенням для створення затишної сучасної чи класичної обстановки.