30.08.2022

Тепла підлога та її різновиди

Останнім часом все більш популярним способом обігріву будинку стає тепла підлога. Ця опалювальна система може використовуватися як основне і єдине джерело тепла, а може служити для створення додаткового комфорту.

Тепла підлога в будинку рівномірно розподіляє тепло по всій кімнаті, на відміну від радіаторної системи опалення. Нагрівається сама підлога і нижні шари повітря, які поступово піднімаючись вгору, збільшують температуру приміщення в цілому.

Різноманіття систем дозволяє вибрати ту єдину, яка оптимально підходить для конкретного будинку і потреб його господаря. Одним з переваг такого способу обігрівати приміщення є поєднання підвищеного комфорту і привабливого зовнішнього вигляду. Всі складові системи заховані від очей, при цьому ефективно виконують свою роботу. Це не тільки радує око, але і робить будинок надійним: нагрівальні елементи розміщені під покриттям, таким чином, приміщення повністю безпечні, що особливо важливо, якщо в будинку є діти.

Водяні теплі підлоги

Вода тут служить теплоносієм, циркулюючи по укладених в стяжку трубах. Система водяної теплої підлоги працює так: вода нагрівається в котлі, потім рухається по трубах і віддає своє тепло в стяжку. Захолола вода перетікає назад, повертається в котел, знову підігрівається і поступає на новий цикл нагріву.

Особливості монтажу

Монтаж водяної теплої підлоги - трудомістка процедура. До того ж не особливо бюджетна: потрібно витратитися на стяжку, покупку і розводку труб, а також всієї необхідної з’єднувальної і запірно-керуючої фурнітури.

При влаштуванні водяної теплої підлоги обов'язково потрібна якісна гідроізоляція, а також система захисту від протікання. Зазвичай таку водяну підлогу встановлюють в новобудовах або під час капітального ремонту, тому що для нього потрібен досить товстий шар стяжки, щоб приховати труби. Вся система складається з кількох шарів: гідро- і теплоізоляція, розводка труб, стяжка, фінішне підлогове покриття.

Плюси і мінуси

Водяна тепла підлога хороший тим, що:

• Економічна в обслуговуванні і ефективна в обігріві;

• Її можна використовувати як єдину систему обігріву у всьому будинку;

• Не сушить повітря і не створюється електромагнітне поле;

• Рівномірно прогріває всі приміщення;

• Можливе регулювання мікроклімату, якщо в кожній кімнаті буде свій опалювальний контур;

• Для покриття підлоги можна використовувати будь-яку технологію: нагрівання поверхні не зашкодить її і не призведе до викиду токсичних речовин;

Але є і недоліки:

• Складний і довгий монтаж. Незважаючи на те, що є сухі та напівсухі стяжки, укладання всієї системи - справа складна і зовсім не швидка.

• Якщо виникне витік, то доведеться знімати покриття для підлоги і робити частковий або повний демонтаж стяжки.

• Приміщення стане нижче. Стяжка водяної підлоги може бути товщиною до 10 см.

• Існує ризик зниження тиску в опалювальній системі;

Електричні теплі підлоги

Розрізняють декілька різновидів електричних теплих підлог.

Кабельні. Обігрів йде за рахунок одно- або двожильного кабелю в стяжці. При цьому одножильний кабель дешевше, але складніше в монтажі, так як обидва кінці кабелю потрібно підключатися до мережі. Двожильний підключається тільки з одного кінця, тому його монтаж простіший. Кабельна підлога підходить для кімнат будь-якої форми, так як кабель можна викласти як завгодно, треба тільки правильно розрахувати крок укладання. Регулюючі прилади (терморегулятори) також доступні і прості в установці. Тому труднощів з контролем і управлінням не виникає.

Електричний нагрівальний кабель рекомендується використовувати під керамічну плитку, керамограніт, натуральний камінь, наливну підлогу, ламінат, паркетну дошку, плитку пвх, лінолеум, ковролін, що робить "кабель в стяжку" фактично універсальною системою комфортного обігріву або повного опалення.

Нагрівальні мати. Більш зручний різновид кабельних підлог. Нагрівальні дроти вже закріплені на сітці - не потрібно розраховувати крок укладання кабелю і продумувати його розкладку і кріплення. Просто розкочуєте рулон нагрівальної системи на підготовлену підлогу і підключаєте живлення. Крім того, в нагрівальних матах зазвичай кабель меншого діаметру, ніж у самостійній кабельній системі. Через це кабелі можна закладати не в стяжку, а, наприклад, прямо в плитковий клей. Монтаж простіший і не так сильно піднімає підлогу. Найтонші - алюмінієві мати.

Алюмінієві мати - це значно модифікований аналог кабельних матів. Тут нагрівальні елементи вже занурені в середовище, яке забирає тепло - щільну алюмінієву фольгу. Кабель - не круглий, а плоский, тому на робочій поверхні практично немає виступаючих частин. Значна частина тепла передається в даному випадку випромінюванням, що відображаються фольгою вгору. Тому застосування теплоізоляції для зниження тепловтрат необов'язково (але бажано).

Інфрачервоні плівкові підлоги. Інфрачервона електрична тепла підлога - це тонка плівка, яка складається з нагрівальних ІК-елементів, які передають тепло не повітрю, а предметам, розташованим в кімнаті, включаючи і саме підлогове покриття.

Установка плівкової теплої підлоги є найбільш простим з можливих варіантів - інфрачервона плівка укладається необхідними по довжині смугами на тонку відбиваючу теплоізоляцію, а на неї зверху укладається підлогове покриття. Відсутність трудомісткого процесу стяжки або будь-якого іншого розчину, також дозволяє встановлювати інфрачервону підлогу не тільки на горизонтальній поверхні, а й на вертикальну.

Плюси і мінуси

Простий монтаж і невисока вартість - важливі плюси електричних теплих підлог. Керувати ними теж відносно нескладно, і вони добре вписуються в систему «Розумний будинок». Вони несильно піднімають рівень підлоги в порівнянні з водяною системою.

Недолік - зростання витрат на електроенергію. Обігрів великих приміщень невигідний. Якщо водяні теплі підлоги цілком можуть служити основним опаленням, то електричні зазвичай використовують у поєднанні з традиційними радіаторами. Часто електричну теплу підлогу включають в міжсезоння або для комфорту в окремих приміщеннях - наприклад, для підлоги, яка вкрита плиткою.

Як вибрати електричну теплу підлогу

Кожен господар знає холодні місця свого будинку, яким не вистачає затишку і тепла. Саме тому рішення встановити електричну теплу підлогу в тому чи іншому приміщенні приходить до початку ремонту. Будь це тепла підлога у ванній, кухні, кімнаті або на балконі, варто врахувати безліч моментів, вибираючи відповідну саме Вам електричну теплу підлогу.

1. Підлогове покриття. Одним з головних чинників при підборі електричної теплої підлоги є тип підлогового покриття. В першу чергу варто з'ясувати його сумісність з необхідною Вам теплою підлогою.

2. Основне джерело опалення або додаткове. Якщо тепла підлога залишається єдиним джерелом обігріву в кімнаті, то слід звертати увагу на підлоги з більшою потужністю. В якості додаткового обігріву підійдуть практично всі варіанти електричної теплої підлоги, включаючи інфрачервону теплу підлогу.

3. Потужність. Від неї залежить не тільки комфортна температура в опалювальному приміщенні, а й енергоспоживання системи, яка обумовлює вартість її експлуатації.

4. Виробник. Від виробника буде залежати і ціна продукту, і робочі характеристики системи, а також гарантійне обслуговування. Слід пам'ятати, що систему теплої підлоги замінити буде вкрай складно, тому важливо відразу зробити правильний вибір.

ЗАКАЗ 067 313 65 54